Вступ до 10 класу

До уваги батьків дев’ятикласників ліцею №144 ім.Г.Ващенка м.Києва

Шановні батьки!

Ваші діти закінчують 9 клас, і перед вами постає питання про вибір їх подальшого шляху. Найперше питання, яку подальшу освіту ви оберете: професійну чи академічну.
Професійну освіту діти отримують у коледжах та професійно-технічних ліцеях, куди вступають після 9 класу. Її доцільно обрати, якщо дитина вже виявляє схильність до певної професії. У нинішній час величезний попит на робітничі професії і досить низький – на гуманітарні. Навчання у закладах професійного спрямування допоможе дітям зацікавитись практичними знаннями та раніше отримати професію. Як свідчить досвід, сучасні діти не готові тратити роки на класичну вищу освіту і намагаються як можна раніше почати заробляти власні кошти.
Академічна освіта здобувається у 10-11 класах ліцею та підходить дитині, якщо ви плануєте її вступ до закладу вищої освіти. Учень 10-11 класу повинен бути зацікавленим у навчанні, розуміти, що йому доведеться здавати ЗНО. Обов’язковими ЗНО-предметами є українська мова та математика. У 10 класі навчання є профільним, тобто один чи два предмети вивчається поглиблено, інші – лише на базовому рівні. У 10-11 класах учні опановують основи наукових досліджень, вчаться самостійно здобувати знання, беруть участь у предметних конкурсах та олімпіадах.
У 2020-2021 навчальному році ліцей №144 ім.Г.Ващенка м.Києва пропонує десятикласникам навчання в класах:
з поглибленим вивченням математики. Поглиблено вивчається математика (6 годин алгебри, 3 години геометрії)
з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу. Поглиблено вивчається історія, збільшено години на вивчення української та зарубіжної літератур.
Зарахування до 10-х класів ліцею №144 ім.Г.Ващенка буде проходити відповідно до Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762 та викладеного у новій редакції згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 08 травня 2019 року № 621 , та Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОНУ від 16.04.2018 року №367.
Зарахування учнів ліцею №144 ім.Г.Ващенка до 10-х класів ліцею №144 ім. Г.Ващенка проходитиме згідно з рішенням педагогічної ради ліцею.
Учні інших шкіл можуть претендувати на зарахування до ліцею за наявності вільних місць у класах на умовах конкурсу (українська мова (диктант), математика, англійська мова).
Шановні батьки, не хвилюйтесь, якщо через вибір профілю у Вас зміниться класний керівник чи склад класного колективу. Усі учні десятих класів будуть навчатись у сусідніх класах, а вчителі-предметники практично всі спільні на цій паралелі. Діти не втратять дружніх зв’язків та здобудуть нові.
Рішення педагогічної ради ліцею буде оголошено після закінчення 2019-2920 навчального року в терміни, визначені законодавством.
При прийнятті рішення просимо вас зважити на усі чинники та керуватись винятково питанням користі для дитини!